MTC METALURJI
Turkish Turkish

Elektrolitik Parlatma ve Dağlama Cihazı DPF 2

Video Link için Tıklayınız.

 

ELEKTROLİTİK PARLATMA VE DAĞLAMA CİHAZI

 

Model DPF-2 Dağlama Cihazı, metalografik numune hazırlama aracı olarak bir Elektrolitik Polisaj ve Aşındırma Cihazıdır.

Bu Cihaz, metalografik numunenin hazırlanmasını yapmak için elektrokimyasal prensibi benimsemiştir.

 Mekanik parlatmadan kaçınmak için, Elektrolyitik Polisaj ve Aşındırma Aletinin hazırlanması, deformasyon tabakasını getirir, böylece çalışma şekli doğrudur ve hiçbir yanılsamaya sahip değildir.

 

 Titanyum, alüminyum, bakır ve diğer demir dışı metal ve yüksek sıcaklık alaşımlı numunelerin hazırlanmasında en iyi yöntemdir. Enstrüman tasarımı, özellikle kaynak metalografik numunenin hazırlanması için uygun, büyük marjinli ve  büyük boyutlu bir numune hazırlama için yüksek çalışma voltajına ve geniş çalışma akımına sahiptir.

 

Enstrüman sürekli, devamlı ve ayarlanabilir bir elektrolitik parlatma ve dağlama için elektrik akımı ve voltaj çıkışı, gerçek zamanlı çalışma voltajı, parlatma (aşındırma) süresi ve elektrolitin sıcaklığının yanı sıra parlatmanın da kolayca tekrarlanması ile karakterizedir.

 

Tüm bunlar, metalografik kompozisyon ve termal işlemeyi belirlemek için yararlıdır. Ve dahası, cilalanmış (aşınmış) yüzeysel alan ayarlanabilirdir, yani, numunenin gerçek koşullarına göre ayarlanabilir ve bu nedenle cihaz her türlü malzeme, boyut ve şekil numunesi yapmak için uygundur.

 

Cihaz, elektrolitin yüksek oranda parlatma ile geri kazanılması ve soğutulması için, diğer karıştırma yöntemlerinden daha iyi olan özel yöntemler kullanır.

 

Cihaz muhafazası çift korozyon önleyici yapı kullanır: paslanmaz çelik ve yüzey spreyi.  Aletin uzun ve güvenilir kullanımını sağlamak için sıvı haznesi özel aside dayanıklıdır. Cihaz kaçak koruma fonksiyonuna sahiptir.

 

 

ANA PARAMETRELER

 

Giriş Kuvveti: Alternatif Akım 220V, 10A (Max).

Elektrolit Çıktısı : Doğru Akım 0~60V / 0~25, Sürekli Ayarlama, Dijital Ekran

Zaman Göstergesi : Çalışma zamanı ayarlanabilir

Electrolit Kapasitesi: 300~1000ml

Elektrik Kutusu Ölçüleri:  450×420×230mm(H)

Korozyon Tablası : 270×230×320mm

Net Ağırlık : 10Kg

 

 

E-Bülten Aboneliği :
Tasarım ve Kodlama Google Seo